10:51
Заходи щодо вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Заходи щодо вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Чимало років минуло після виведення радянських військових із території Афганістану, але рани цієї війни кровоточать і досі. Із метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав у навчальних закладах Слов’янської міської ради відбулася низка виховних заходів: класні години, уроки мужності; інформаційні п’ятихвилинки, виступи лекторських груп (ЗОШ № 5, 6, 12, інтернат № 1, Миколаївська ЗОШ № 2); виставки документальних матеріалів, фотографій, літератури (ЗОШ № 1, 4, 6, 7, 9, Миколаївські ЗОШ № 1,2,3); оформлення стіннівок (ЗОШ № 15); тематичні уроки історії (ЗОШ № 4, 7, 15); диспути (Миколаївська ЗОШ № 1); перегляд документальних фільмів і презентацій (ЗОШ № 7, 12, 18, 20, інтернат №1, Святогірська ЗОШ, Миколаївська гімназія); презентація виховного проекту (ЗОШ № 10).

Але, безумовно, найбільш емоційними і вражаючими були різноманітні меморіальні заходи: лінійки, мітинги-реквієми, покладання квітів до пам’ятників та могил солдатів (ЗОШ № 1, 4, 6, 8, 10, 18, 20, НВК № 1, Миколаївські ЗОШ № 2, 3 та гімназія).

Особливо хвилюючими стали для дітей розповіді про випускників їх шкіл, що не повернулися з цієї жахливої війни. У ЗОШ № 8 встановлено меморіальну дошку на честь випускника школи Новикова Олега, пам’ять якого кожного року 15 лютого діти вшановують, покладаючи живі квіти.

В актовій залі ЗОШ № 15 відбувся урок мужності «На афганській на чужій землі» для учнів 7 – 9 класів. Ведучі та учасники заходу розповіли присутнім у залі учням про самовідданість, мужність і бойову майстерність молодих юнаків, які виконали свій обов’язок ціною власного життя. Уважно, із почуттям гідності прослухали школярі статистичні дані про кількість українців – учасників бойових дій в Афганістані, ушанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Учасниками цієї війни були випускники ЗОШ № 18: Юрій Завгородній, Олег Ляшевич, Юрій Новосьолов, Олександр Ставнійчук. Під час бойових дій вони загинули. Пам’ять героїв ушанували учні, учителі, а також їх родичі, присутні в залі.

У Миколаївській гімназії відбулася лінійка, присвячена вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Ведучі розповіли про трагічні події десятилітньої «чужої війни», а гімназисти поклали квіти до пам’ятної дошки Василенку М.В., який загинув, виконуючи військовий обов’язок в Афганістані. А 15 лютого вчителі та учні 10 класу взяли участь у мітингу-реквіємі, під час якого вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, поклавши квіти до пам’ятника.

На літературно-музичному міксі «Жива пам’ять», що відбувся в ЗОШ № 1, лунали вірші, пісні про історичні події афганської війни. Ведучі розповіли про подвиги земляків в афганській війні. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

У ЗОШ № 20 відбулася зустріч із воїнами-афганцями на лінійці- реквіємі, присвяченій загиблим учням Слов’янського машинобудівельного ліцею та випускнику школи – Остапченку Валерію. Він загинув, підірвавшись на міні. Остапченко В. посмертно був нагороджений Орденом Червоної Зірки.

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 319 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]