12:28
Всесвітній день охорони навколишнього середовища

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища.

Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

"Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні.

В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі й Радянського Союзу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Цікаві факти про забруднення сміттям планети

На сьогоднішній день у світі близько 500 мільярдів машин, їх вихлопні гази виробляють понад 200 шкідливих речовин.

Дослідження 2010 року визначив, що діти, які живуть поруч з безкоштовними автострадами, мають більший ризик розвитку аутизму, ніж ті, хто живе далеко від доріг. Вчені вважають, що цей ризик пов'язаний з великою кількістю шкідливих речовин, що викидаються автотранспортом в атмосферу.

Дослідженнями встановлено, що понад 1/3 самців риб у річках Великобританії нині знаходяться на стадії зміни статі внаслідок забруднення води. Зміна статі проходить через наявність у стоках гормонів, що потрапляють через каналізацію. Жіночі контрацептиви при цьому вважають головною причиною даного феномена.

Індійська річка Ганг вважається однією з найбільш забруднених у світі. Її забруднення включає каналізаційні стоки, попадання сміття, їжі і останків тварин. У деяких місцях Ганг просто заразний, оскільки в ньому пливуть наполовину кремовані тіла дорослих і, загорнуті в покривала, тіла померлих дітей.

У середньому 1 000 дітей в Індії вмирають від діареї інших хвороб, які розвиваються від вживання забрудненої води, кожен день.

Вважається, що стіни древнього грецького Акрополя розкришилися більше через кислотних дощів, що пройшли за останні 40 років, ніж за всі попередні 2,5 тисячі років.

У 1986 році найбільша в історії людства катастрофа на ядерній електростанції в Чорнобиля вбила відразу ж 30 чоловік і поступово забрала ще близько 9 тисяч життів. До цих пір 30 кілометрова зона навколо чорнобильських реакторів залишається безлюдною.

У грудні 1952 року в Лондоні утворився настільки сильний смог, від якого загинуло 4 тисячі осіб, а в наступні два тижні загинуло ще 12 тисяч жителів. Головною причиною стало загоряння вугілля.

В Америці 3 мільйони пластмасових пляшок викидаються кожну годину, а період розпаду пластику становить 500 років

Жителі США за рік купують понад 29 млн пластикових пляшок води. Для виробництва цих пляшок, необхідно використати приблизно 17 млн барелів сирої нафти. Даного обсягу нафти вистачило б, щоб забезпечити один мільйон легкових автомобілів паливом на цілий рік. Лише 13% з цих пляшок після використання переробляється.

В Японії у 2011 році після цунамі утворився плаваючий острів завдовжки приблизно 70 миль, який складається з пластику, частин будинків, машин та різних радіоактивних відходів, котрий повільно дрейфує до Тихого океану.

Сьогодні одним з найпоширеніших та небезпечних забруднювачів навколишнього природного середовища являється такий елемент як кадмій. Головною його негативною рисою є здатність вбивати статеві клітини в людських ембріонах. 

Щорічно близько 7 000 000 000 кг різного роду сміття потрапляє до світового океану.

Понад 1 млн морських птахів щороку гинуть внаслідок опосередкованого впливу пластикових відходів на них.

Забруднення навколишнього природного середовища Китаю має вплив на погодну обстановку в США. Для того, щоб забруднене повітря потрапило з Піднебесної до Америки, необхідно лише п'ять днів. При потраплянні в атмосферу, шкідливі домішки в повітрі не дають можливості нормально сформуватися дощовим або сніжним хмарам через, що випадає менше опадів.

Єдине відносно чисте місце на землі — Антарктида, яка перебуває під захистом ООН

Цікаві факти про екологію:

  • 27,000 дерев знищується кожен день для виробництва туалетного папіру.
  • Переробка однієї алюмінієвої банки зможе надати достатньо електроенергії, щоб телевізор працював мінімум 3 години. 80 мільярдів алюмінієвих банок використовується щоденно
  • Папір може бути перероблений тільки шість разів. Після цього волокна дуже слабкі щоб триматися разом
  • 40% усієї води у світі продається у пляшках.
  • Скляна пляшка зроблена у наш час потребує 4000 років для розкладання
  • Найстарішому дереву у світі більше 4600 років.
  • Сміттєзвалища складаються на  35% з пакувальних матеріалів
  • Тропічні ліси скорочуються на 100 акрів щохвилинно.
  • Тільки американські компанії використовують паперу достатньо, щоб обгорнути землю три рази. (Дуже добре, що світ бізнесу рухається у напрямку без папірного використання у своїй роботі)
  • Тільки один відсоток води на нашій планеті може бути використаний, 97% вода в океані а ще 2% заморожена вода в Арктиці на сьогодні.

Це лише деякі факти і цифри для розуміння як треба ще багато зробити суспільству, щоб перейти до сталого розвитку на планеті.

Наш світ є унікальним вже багато мільйонів років, але наявність людини призвела до багатьох екологічних змін на планеті. Нажаль присутність людини призвела до руйнівних змін але в нас ще є шанс змінити все на краще.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 258 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]