07:38
Відкритий урок в рамках фестивалю «Infofast»

В рамках фестивалю «Infofast» в загальноосвітній школі I-IIIступенів № 5 було проведено відкритий урок. Учитель інформатики Новосельцева Марія Олександрівна розкрила тему «Лінійні алгоритми» у 5 класі за новою програмою. Структура уроку відповідала типу вивчення нових знань. Етапи розташовані послідовно, витримані за часом, що дозволило забезпечити цілісність і завершеність уроку. В кінці уроку були підведені підсумки у формі гри. Даний урок був першим з уроків на тему «Алгоритми і програми», на якому вводиться поняття лінійного алгоритму, розглядаються поняття команда, виконавець, система команд виконавця.

Весь зміст уроку повністю відповідав темі і сучасним дидактичним вимогам. Заявлені на початку уроку мета і завдання реалізовані в повному обсязі.

Досягненню мети сприяли такі методи та прийоми:словесний (розповідь, бесіда, пояснення), наочний (презентація), інтерактивний (он-лайн завдання), практичний (вправи, ігри, завдання).

Початок уроку був організованим. Клас до уроку був добре підготовлений. Після психологічного налаштування на урок "Крапельки тепла", було проведено гру «Так чи ні» з метою згадати правила поведінки в кабінеті інформатики.

Етап актуалізації було розпочато з гри «Виконай дії», з метою підвести учнів до поняття команда. За допомогою ігрової вправи «Шлагбаум» було проведено закріплення цього поняття.

Щоб зацікавити учнів, тему уроку вони визначали самостійно за посиланням http://learningapps.org/watch?v=pzbb7n6d501

Для мотивації учнів було використано цитату з "Аліси в країні чудес" та алгоритм «Загадай число».

Викладення нового матеріалу було логічним, грамотним, на високому теоретичному і одночасно доступному для дітей рівні, в супроводі з комп’ютерною презентацією.

За допомогою інтерактивної вправи учні самостійно дізнались про призначення блоків схеми різної форми за посилання http://learningapps.org/watch?v=pr6n4nkz301

На етапі застосування отриманих знань учні займались онлайн - іграми із програмування https://blockly-games.appspot.com .

Щоб підвести підсумок учні обирали листя, того кольору який відображає ступінь розуміння матеріалу уроку та написали на них, що їм сподобалось на уроці і прикрасили ними дерево «Алгоритм».

Протягом уроку діти показали гарну працездатність. Показником ефективності засвоєння нових знань з'явилися активна пізнавальна діяльність учнів протягом всього уроку.

Навчальний час на уроці використовувся ефективно, запланований обсяг роботи було виконано. Інтенсивність уроку була оптимальною з урахуванням фізичних і психологічних особливостей дітей.

Загальну атмосферу заняття можна назвати оптимістичною, активною, діловою та доброзичливою. Урок пройшов на хорошому емоційному рівні.

Використання яскравих елементів зробило навчання соціально-орієнтованим та вагомим для учнів, заохочувало виявляти алгоритми у повсякденному житті.

Переглядів: 468 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]