08:58
СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІВ У СЛОВ’ЯНСЬКУ. 2016 РІК

Україна продовжує процес інтеграції в Європейську спільноту, змінює стандарти життя, освітні пріоритети. Зміни в суспільстві потребують  перезавантаження освітянської системи. Метою педагогічної громади Слов’янська, Святогірська та Миколаївки  наразі є перетворення освіти на чинник економічного зростання, джерело національної єдності, засіб соціального просування кожного громадянина.

Нововведення не оминули й новий навчальний рік: створюється опорна школа, впроваджується дистанційно-екстернатна система навчання з використанням освітньої платформи, активно розробляється Концепція нової української школи, що передбачатиме зміну програм, підручників, стандартів та підходів вчителів. Концепція буде впроваджена в 2018 році, але зміни в навчальні програми початкової школи та програми 10-11 класів вносяться вже зараз, крім того плануються поступова переорієнтація системи освіти.

Ці та інші питання розглядалися на серпневій конференції педагогічних працівників, яка відбулася в Слов’янській ЗОШ № 12.

До початку конференції педагоги мали можливість ознайомитися з матеріалами фестивалю скрайбінгів, що висвітлювали реалізацію положень Концепції національно-патріотичного виховання на уроках та в позаурочній діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Збагачені новими ідеями, новою свідомістю,  освітяни готові 1 вересня 2016 року розпочати творення нової української освіти в навчальних закладах міста. Побажаймо ж собі та колегам успіхів і плідної праці!

 

РІШЕННЯ

серпневої конференції педагогічних працівників відділу освіти Слов’янської міської  ради Донецької області

 

від 29.08.2016р.

Про підсумки роботи з розвитку дошкільної та загальної середньої освіти в 2015-2016 навчальному році та стан готовності навчальних закладів до початку нового 2016 -2017 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період

Заслухавши доповідь виконуючого обов’язки начальника відділу освіти Слов’янської міської  ради Рубльовського І.М. «Сучасні тенденції та напрями розвитку освіти. Перспективи впровадження в педагогічну практику» конференція зазначає:

У 2015/2016 навчальному році, незважаючи на соціально-політичну нестабільність у регіоні, вжито дієві заходи щодо розвитку та поліпшення якості дошкільної і загальної середньої освіти:

- створено 35 додаткових місць в дошкільних навчальних закладах. Показник охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку становить 100%;

- організовано завершено навчальний рік, проведено державну підсумкову атестацію, своєчасно видано документи про освіту випускникам;

- організовано роботу 2 позашкільних навчальних закладів освіти

- здійснювалась робота 19 пришкільних таборів, 1 ігрового майданчика,  табору оздоровлення та відпочинку «Лісова казка», охоплено організованим дозвіллям  школярів;

Установи освіти готові до нового навчального року, що підтверджується відповідними актами.

Враховуючи зазначене,

Конференція ухвалила:

1.​ Спрямувати зусилля відділу освіти Слов’янської міської ради на виконання ст. 53 Конституції України, ст.3, 6, 8, 14 Закону України «Про освіту», ст.4 Закону України «Про охорону дитинства», забезпечення конституційних прав дітей і молоді щодо стовідсоткового охоплення навчанням і вихованням.

2.Продовжити роботу з розширення мережі дошкільних навчальних закладів різних типів, у тому числі шляхом урізноманітнення моделей організації дошкільної освіти.

3.​ Вважати основними завданнями відділу освіти Слов’янської міської ради збереження та поліпшення рівня якості освіти дітей, учнів та молоді, застосування різних форм навчання.

4.Забезпечити функціонування опорних шкіл та сприяти розширенню мережі таких закладів.

5.​ Створювати оптимальну мережу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів на засадах чинного законодавства.

6.​ Продовжити роботу щодо удосконалення системи профільного навчання в старших класах загальноосвітньої школи, орієнтованої на індивідуалізацію навчання і соціалізацію учнів, у тому числі з урахуванням реальних потреб ринку праці.

7. Вжити заходів щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема, керівників та вчителів опорних шкіл, вчителів початкових класів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами.

8.​ Сприяти організації харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій.   

9.​ Забезпечити учнів загальноосвітніх шкіл підручниками та навчальними посібниками.

10.Налагодити міжвідомчу взаємодію щодо проведення  профілактичної роботи з питань запобігання протиправній поведінці, алкогольній та наркотичній залежності дітей, учнівської та студентської молоді;

11. Посилити та  урізноманітнити форми і методи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, активно залучаючи до цього органи учнівського самоврядування  та громадські організації, забезпечити організацію і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

12.​ Забезпечити дотримання законодавства з охорони праці, нормативних актів з безпеки життєдіяльності під час проведення навчально-виховного процесу.

 

Категорія: Представницькі заходи, конкурси та свята | Переглядів: 284 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]