14:40
Семінар директорів з навчально-виховної роботи

Опис єдиного шкільного інформаційного простору

Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16

Слов’янської міської ради Донецької області

 

ШІП нашої школи складається із наступних компонентів:

  • сайт в Інтернеті
  • інформаційний стенд
  • локальні ресурси.

Всі ці компоненти задіяні  в управлінській, навчальній та виховній роботі школи

Електронний стенд має ряд своїх переваг: ми можемо задіяти його для проведення різних конкурсів, вікторин, соціальних опитувань, тематичних виставок, привернути увагу школярів до поточних питань і проблем, організувати процес шкільного самоврядування.

         Завдяки стендові, ми можемо поглянути на шкільне життя очима дітей. Нами було створено учнівський інформаційний центр. Де учням повністю надана можливість проявити себе, створюючи інформаційні повідомлення, фоторепортажі  із різних аспектів шкільного життя. Їх роботу ми можемо переглянути на нашому електронному стенді.

Зручний стенд і для проведення опитувань і вікторин. На перервах ми можемо висвітити певні запитання для учнів, на які вони дають відповіді на шкільному сайті. Таким чином ми збільшуємо кількість відвідувань на нашому сайті, а відповідно і оживлюємо його. Також із допомогою стенду ми можемо проводити різноманітні виставки дитячої творчості. Починаючи із віршів і закінчуючи персональними  виставками декоративно-прикладного мистецтва.

І, звичайно, цей стенд можна використовувати в якості звичайного інформаційного  стенду, які є майже в кожному освітньому закладі, але він більш зручний стосовно розміщення інформації.

Локальні ресурси – це та база даних, яка знаходиться безпосередньо у нашій шкільній мережі і до якої мають доступ  учасники навчально-виховного процесу. Ця система розбита на окремі блоки для зручності оперування інформацією.

Блок навчальна робота - електронна база даних із навчальних досягнень учнів. За основу цієї бази ми взяли інтелектуальний рівень кожної дитини, її навчальні досягнення із кожного предмету починаючи із другого класу, а також результати директорських контрольних робіт та моніторингів. Наявність такої бази даних відкриває перед нами ряд можливостей, які допомагають нам більш оперативно отримувати інформацію стосовно внутрішкільного контролю, проводити поглиблений аналіз результативності роботи вчителів, порівнювати інтелектуальний рівень дитини і її навчальні досягнення. Із мінімальними затратами часу ми маємо змогу отримати будь-який аналіз стосовно навчального процесу як школи в цілому, так і окремих класів, поглянути на динаміку успішності кожного учня. А відповідно і вплинути на всі ці аспекти, спланувати роботу для удосконалення навчально-виховного процесу.

Блок виховна робота – електронна база даних учнів, в якій розміщена інформація про сім ю школяра, працевлаштування та освіту батьків, соціометричний статус учня, зайнятість у гуртках, участь у конкурсах.

Блок науково-методична робота  - систематизована інформація щодо діяльності науково-методичної ради, методичних об єднань, матеріли засідань педагогічної ради, практичних семінарів, розробки уроків, методичні та дидактичні матеріали педагогів (електронні підручники, конструктори уроків) тощо, електронна база даних щодо діяльності педагогів.

Категорія: Представницькі заходи, конкурси та свята | Переглядів: 416 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]