23:06
Практико-орієнтований семінар для вчителів математики.

17 січня у Слов'янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 відбувся семінар-практикум для молодих фахівців - вчителів математики.

Урок математики у 8 класі з теми « Функція у=k/x» провела вчитель вищої категорії, заступник директора з навчально-виховної роботи Біленець Наталія Анатоліївна.

На уроці були присутні директор школи Дементьєва Л.М., методист Рижкова Г.О., вчителі математики шкіл, колеги.

Під час уроку використано можливості STEM-освіти у формуванні дослідницької компетентності.

Працюючи у групах, учні виявили властивості оберненої пропорційності та побудували графіки залежностей між величинами з різних галузей наук (фізика, хімія, геометрія, екологія).

Для активізації пізнавальної діяльності школярів застосовані сервіси desmos.com та learningapps.com. Такий підхід дозволив учням самостійно опанувати матеріал та усвідомити його практичну значимість у повсякденному житті.

Присутніх вразило: різноманітність форм та методів організації роботи учнів з використанням засобів ІКТ, що підвищило ефективність навчальної діяльності учнів; самоорганізація праці й самоосвіти учнів, як спосіб розширення зони індивідуальної активності учнів, що дало можливість реалізувати особистісно - орієнтовний підход в навчанні.

Директор школи Дементьєва Л.М. поділилась досвідом роботи педагогічного колективу з питання впровадження елементів STEM-освіти, що дає змогу запровадити пошуково-дослідницькі підходи при викладанні навчальних дисциплін; використання сучасних засобів ІКТ сприяє активізації пізнавальної діяльності учнів, рішенню дидактичних завдань уроку, досягненню всіх цілей уроку, ефективному закріпленню матеріалу, оперативному контролю знань учнів і підвищенню якості навчання.

Особливу увагу приділила сучасному обладнанню навчальних кабінетів, що дає змогу використовувати засоби ІКТ на кожному уроці не як мету, а як ще один педагогічний інструмент, що сприяє досягненню мети уроку.

На основі проведеного аналізу уроку присутнім були надані рекомендації щодо підготовки та - виконання плану уроку, досягнення цілей уроку, застосування ІКТ з метою підвищення ефективності та якості навчання.

Учасники семінару подякували організаторам заходу за надані методичні рекомендації, конструктивний діалог та гостинність.

Інформаційно-комунікаційні технології та  інтерактивне навчання  дарують учням радісні хвилини. А там, де учні бажають навчатися, прагнуть знати більше, є позитивні емоції. Тоді й можна чекати гарних результатів від школярів.

Категорія: Математика | Переглядів: 149 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]