14:26
Пам'ятай про Крути!

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Цей подвиг став  легендою, символом героїзму та жертовності  молодого покоління в  боротьбі за  свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті Героїв Крут можна переглянути за посиланням.

Захід до Дня пам'яті Героїв Крут (старші класи) за посиланням.

Усний журнал до Дня пам'яті Героїв Крут за посиланням.

Сценарний план виховної години до Дня пам'яті Героїв Крут для учнів молодших класів за посиланням.

Вірші, присвячені подіям під Крутами, можна переглянути за посиланням.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 117 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]