00:11
Олімпіада з астрономії

18 грудня 2011 року відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії на базі Слов’янського державного педагогічного університету.

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії проводився у двох вікових групах: для учнів 10 та 11 класів, проте участь в олімпіаді брала учениця 7 класу Слов’янської ЗОШ № 1 Ричагова Валерія та зайняла І місце серед учнів 10 класів.

 Тексти олімпіадних завдань включали 5 задач, як теоретичних, так і практичної спрямованості (зокрема, завдання на розрахунок певних величин за результатами спостережень, робота з зоряною картою тощо). Їх розв’язання базувалося на знаннях про методи і результати вивчення законів руху, фізичної природи, еволюції небесних тіл та Всесвіту в цілому й, у певній мірі, потребувало використання математичного апарату, знань фізичних понять і законів. До завдань були подані критерії оцінювання, які допомогли учням чітко визначитися зі змістом відповіді, а вчителям − мати єдині підходи до перевірки робіт учасників олімпіади.

Видається доцільним залучати до участі в олімпіаді учнів 8-9 класів, що має важливе значення, оскільки сприяє розвитку пізнавального інтересу до вивчення астрономії учнів середнього шкільного віку, розкриття їхніх здібностей, набуття досвіду участі в змаганнях.

Залучення вчених і викладачів Слов’янського державного педагогічного університету  до активної співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами у справі поліпшення вивчення фізики та астрономії дозволяє формувати в учнів інтерес та науковий підхід до вивчення астрономії і пов’язаних із нею наук; виявляти та розвивати в учнів творчих здібностей до науково-дослідницької діяльності, активізації всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями; підвищення рівня фахової підготовки вчителів.

Велика подяка старшому викладачеві кафедри фізики СДПУ Бєлошапці Олександру Яковичу за підготовку групи учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста до олімпіади з астрономії, що забезпечило учням можливість якнайповнішого розкриття своїх здібностей.

 

 

Методист НМЦ    Горєлікова Т.В.


завантажити протоколи олімпіади

Категорія: Олімпіади, конкурси, турніри | Переглядів: 1049 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]