06:01
Художній фільм "Захар Беркут" за мотивами однойменної повісті Івана Франка

Захар Беркут» (повна назва «Захар Беркут. Образ громадського життя Карпатської Русі в XIII столітті») — історична повість Івана Франка у жанрі історичного епосу про боротьбу у XIII столітті українського карпатського племені проти нашестя монголів.

Повість написано за півтора місяці з 1 жовтня до 15 листопада 1882 року на конкурс, оголошений львівським часописом «Зоря». Вперше видано у цьому ж часописі у журнальному форматі у 9 номерах за 1883 рік.

Повість «Захар Беркут» вважається однією з найуспішніших повістей в українській літературі: за більше як 135 років з часу написання повісті, в оригіналі українською мовою його перевидали вже сотні разів загальним накладом понад 5 млн примірників. Крім того, повість є одним з найвідоміших представників української літератури закордоном: перший переклад іноземною мовою з'явився 1889 року вже через 7 років після друку оригіналу й опісля книгу було перекладено вже більш як десятьма іноземними мовами.

10 жовтня 2019 року відбулася прем'єра спільного українсько-американського повнометражного художнього фільму "Захар Беркут" за мотивами однойменної повісті Івана Франка.

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв зазначив, що основний зміст твору Івана Франка був збережений, але у фільмі з'явилися нові персонажі та сюжетні лінії.

Зйомки стрічки розпочалися 15 червня 2018 на Закарпатті у Синевирській поляні.

Український гурт «Океан Ельзи» записав пісню «Перевал», що стала офіційним саундтреком до історичного екшена "Захар Беркут".

Трейлер до фільму 

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 № 1/9-641 "Про поширення інформації"

Категорія: Загальні матеріали | Переглядів: 25 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]