15:04
Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР.

Український інститут національної пам’яті розробив інформаційні матеріали до Дня Соборності України - 2021, з якими можна ознайомитися за посиланням.

Відділом національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підготовлено Google Сайт «22 січня – День Соборності України»:
- головна сторінка (історія проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР) за посиланням.
- вікторина-подорож для учнів молодшого шкільного віку (за матеріалами каналу Хмаринка) за посиланням.
- вікторина для учнів старших класів (у процесі переробки відповідно до інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті) за посиланням.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 57 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]