20:39
ІІ Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку»

13–14 квітня 2016 року у м. Київ відбувся ІІ Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку».

Організатором форуму виступив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України разом із Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національної екологічної ради України, Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України.

    У форумі взяли участь понад 200 науковців, викладачів вищих навчальних закладів, вчителів-практиків позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, менеджерів з еколого-освітньої роботи установ природно-заповідного фонду, представників природоохоронних громадських організацій. В роботі форуму  брала участь учитель біології Слов’янської ЗОШ № 9 Голуб Світлана Петрівна.

У своєму виступі з теми «Екологічне виховання особистості в стратегії сталого розвитку» на секції «Реалізація принципів освіти для збалансованого розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах та системі дошкільної освіти»  Світлана Петрівна торкнулася питань: виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави і світу, усвідомлення їх важливості, актуальності й універсальності, відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах із довкіллям, виховання любові до рідної природи, розвиток особистої відповідальності за стан довкілля; виховання глибокої поваги до власного здоров'я та вироблення навичок його збереження (Доповідь надрукована в книзі матеріалів  форуму).

 Голуб С.П. отримала сертифікат «Впровадження освітнього модуля «Основи стратегії збалансованого розвитку».

Під час роботи представниками освітянських кіл, учасниками секцій, круглих столів  були надані пропозиції до резолюції Форуму, адже необхідність посилення впливу на духовну сферу особистості, формування  екологічної культури є необхідною умовою  виховання молоді. Подолання  екологічної кризи залежить від морального вдосконалення людини, її культури і відносин із природою та іншими людьми. Якщо люди в найближчому майбутньому не навчаться дбайливо відноситися до природи, вони знищать себе. А для цього треба виховувати екологічну культуру і відповідальність.

 

Категорія: Природничо-математичний цикл | Переглядів: 331 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]