21:39
«І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом»

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф,  Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. 

Про його біографію написано чимало, але далеко не всім відомо, що:

поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу;

один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича; 

1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах;

нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка;

український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Творчість Т. Шевченка - це його душа, в якій він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.  

Внесок Тараса Шевченка в розвиток української літератури і мови вважається одним з найбільш цінних за всю історію України.

Безперечним також є й те, що Тарас Шевченко і його «Кобзар» — це скарбниця минулого українського народу і дороговказ для нових поколінь.

Категорія: Загальні матеріали | Переглядів: 82 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]