09:04
День пам'яті жертв політичних репресій

Указом президента України Леоніда Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився кожної четвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.

Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб.

В Україні в 1937-1938 роках було засуджено 197 617 осіб, з них засуджені на смерть - 122237 громадян.

Величезна кількість з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, переселення, каторгу, табори, примусово перебували в психіатричних закладах. Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство.

Один з трагічних символів тієї епохи є київська Биківня - в Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВД, де у 30-х - 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. 

Наслідками  терору в Україні стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення громадської депресії і денаціоналізація.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті за посиланням.

Презентація за посиланням.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 159 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]