12:11
День журналістики

Щороку 6 червня українці святкують День журналістики – це професійне свято для усіх журналістів, кореспондентів та репортерів.

Свято встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів.

Цікаво згадати, звідки взялася саме ця дата, 6 червня.

Цей день було обрано далеко не випадково. Саме 6 червня в Брюсселі Національний союз журналістів України був прийнятий в Міжнародну федерацію журналістів, яка є найбільшою організацією професійних робітників засобів масової інформації в світі. 

Спочатку святковою датою пропонували обрати 15 травня, коли в 1848 році в Галичині вийшла перша україномовна газета «Зоря Галицька», але пропозицію не підтримали. До того ж на користь 6 червня зіграв і збіг з днем народження О.Пушкіна.

В нашій країні журналістам відводиться дуже важлива роль, іноді їх навіть називають четвертою владою. Звісно, саме їм ми зобов'язані цивілізованим медіапростором, де є місце для всіх думок та ідей.

У цей день всі журналісти українських ЗМІ приймають вітання і самі вітають колег та друзів. Існує традиція приурочувати до цього свята нагородження грантами, преміями за журналістську працю. У цей день проходять конференції, зустрічі, на яких збираються журналісти з усіх куточків планети щоб поділитися досвідом

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 27 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]