14:08
День українського добровольця

День українського добровольця

Відповідно до постанови Верховної Ради України 18 січня 2017 № 1822- VIII «Про встановлення Дня українського добровольця» та з метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України 13-14 березня в ЗНЗ Слов′янської міської ради була проведена низка виховних заходів:

  • Інформаційні години, п′ятихвилинки, виступи інформаційного десанту, виховні години, круглі столи (ЗОШ № 1, 4, 6, 10, 11, 12, 18, 19, 20, Миколаївські ЗОШ № 1 і гімназія, інтернат № 1, Святогірська ЗОШ);
  • Перегляд документальних фільмів, відео, презентацій (ЗОШ № 4, 8, 11, 18, 20, Миколаївські ЗОШ № 1, 2  та гімназія);
  • Тематичні виставки, оформлення стіннівок і стендів (ЗОШ № 1, 6, 8, 15, 18);
  • Розміщення інформації на шкільних сайтах та сторінках у соцмережах.

 

Але найбільш емоційно діти сприйняли зустрічі з волонтерами та добровольцями-земляками й розповіді про них.

У ЗОШ № 9 було проведено зустріч із Григоряном Мартиросом Рафаеловичем - головою громадської організації «Українська справа Донеччини». Він був активним учасником Революції Гідності в Києві, Донецьку, Слов’янську. Учням він розповів про патріотичний настрій, дух гідності і свободи, який панував у ті часи на Майдані Незалежності. Із болем згадав про загиблих юнаків, які віддали своє життя за краще майбутнє нашого народу. Також учні 7-А класу ЗОШ № 9 ушанували українських героїв, поклавши квіти до меморіальної дошки Рибаку Володимиру, який ціною власного життя урятував прапор України.

Учні НВК № 1 поспілкувалися з волонтером Розвадовською О.П., яка розповіла про героїчне минуле та сьогодення українських добровольців.

У ЗОШ №18 відбулася зустріч із випускником школи, учасником АТО Рудим Олександром, який 2015 року пішов добровольцем захищати нашу землю.

Педагоги та учні ЗОШ № 10 відвідали могилу воїнів, що загинули влітку 2014 року, для покладання виготовлених власноруч на майстер-класі квітів та вшанування пам′яті загиблих хвилиною мовчання.

Учні ЗОШ № 6 взяли участь у круглому столі «Янгол війни», присвяченому пам'яті загиблого добровольця зі Слов′янська Романа Напрягла. Діти познайомились із його біографією, спілкувалися в соціальних мережах із друзями та однокласниками Романа. Було вирішено приєднатися до електронного звернення про встановлення пам’ятника герою України. Також відбулася зустріч школярів із військовослужбовцями 194 понтонно-мостового загону м. Новомосковська, зокрема з духовим оркестром під керівництвом Богдана Запорозького.

Відповідаючи на численні запитання учнів, запрошені воїни намагалися в доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як охороняють мости, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство тощо. Говорили про військові будні зі сльозами на очах, а в залі панувала тиша… Бійці щиро подякували дітям за те, що вони морально підтримують їх своїми листами, малюнками, оберегами.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 587 | Додав: Заведующий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]