14:20
День науки

День науки — професійне свято працівників науки України. Відзначається щорічно у третю суботу травня. В 2019 році День науки в Україні припадає на 18 травня.

Вищою державною науковою організацією України є Національна академія наук України (НАН України). Вона була заснована установчими зборами при уряді гетьмана П. П. Скоропадського 27 листопада 1918 року. Свого часу вона була однією з найбільших республіканських академій, які працювали в Радянському Союзі.
Сьогодні Національна Академія Наук України включає понад 170 наукових установ, в яких працює майже 35 тисяч чоловік (загальна чисельність працюючих, з урахуванням організацій дослідно-промислової бази і сфери обслуговування, складає приблизно 43 тисячі чоловік).

Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. Національна Академія Наук України має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих працюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.

За традицією останніх років, в цей день керівництво країни вітає всіх науковців з їх професійним святом, а ті працівники науки, що найбільше відзначилися - нагороджуються державними нагородами, пам'ятними подарунками, преміями та подяками керівництва держави.

До цього дня в усіх куточках країни проходять тижні науки, цікаві заходи шкільних наукових товариств, Малої академії наук, дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних та іноземних вчених із популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.
 


 
Категорія: Виховна робота | Переглядів: 212 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]