06:00
2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

Міжнародний день дитячої книги — свято, що встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу. Програми яскраві, розважальні, такі, що запам’ятовуються. 

І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872.

Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Твори Андерсена спонукали українського композитора Жанну Колодуб до створення багатьох музичних творів для дітей. Серед них — «Снігова королева» та інші.

У 2018 р. троє представників української дитячої літератури потрапили до почесного списку Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги ​(IBBY). Їхні імена опинилися серед найкращих авторів, перекладачів, ілюстраторів сучасної дитячої літератури світу.

Ними стали:

Володимир Рутківський як письменник із книжкою "Гості на мітлі";

Владислав Єрко з ілюстраціями до "Маленького принца";

Галина Кирпа як перекладач за "Диваків і зануд" Ульфа Старка.

 IBBY складається із понад сімдесяти національних секцій, має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ​. Потрапити до почесного списку ​IBBY – велика честь і презентація країни на світовому рівні.​
Українці й раніше опинялися у почесному списку IBBY (автори: Богдан Чалий (1974), Євген Білоусов (2002), Олександр Ратнер (2006), Олександра Кравченко (Лігун) (2008), Юрій Лігун (2010); ілюстратори: Наталія Музиченко (2000), Лана Королевська (2004), Володимир Штанко (2012), Марина Пузиренко (2014), але ніколи у повному обсязі представників – автор, ілюстратор, перекладач.​

Традиційно з нагоди свята представники IBBY  організовують в школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами і ілюстраторами, конкурси на найкращий твір тощо. Ми б теж хотіли долучитися до цієї традиції і запропонувати Вам зустріч з корлем ілюстрацій дитячих казок Лібіко Марайєм. 

Читачі можуть і не знати імені Лібіко Марайя, але досить показати одну з його ілюстрацій, щоб людина зрозуміла, про кого йде мова.

Переглянути роботи короля ілюстрацій дитячих казок можна за посиланням.


 
Категорія: Виховна робота | Переглядів: 229 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]