08:00
25 березня – День Служби безпеки України (СБУ)

Після проголошення незалежності України постало питання про необхідність реформування попередньої союзно-республіканської системи органів державної безпеки. 20 вересня 1991 року Верховна Рада України прийняла постанову „Про створення національної служби безпеки України”. Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки СРСР.

У період з листопада 1991 по лютий 1992 рік. в складі СНБ України були створені Головне управління розвідки, Головне управління контррозвідки, Управління "К (боротьба з корупцією і організованою злочинною діяльністю), низка інших основних та допоміжних підрозділів (інформаційно-аналітичний, оперативно-технічний, урядового зв'язку, оперативного документування, міжнародних зв'язків і т.д.), Інститут підготовки кадрів СНБ України, а також управління СНБ України в областях і Служба національної безпеки Криму.

25 березня 1992 Верховна Рада України прийняла закон "Про Службу безпеки України". Саме в цей день щорічно, починаючи з 2001-го, відзначається День Служби безпеки України. Свято було засновано указом президента Леоніда Кучми, враховуючи заслуги СБУ в справі захисту державного суверенітету України, конституційного ладу, територіальної цілісності, законних інтересів держави, а також у забезпеченні прав і свобод людини і громадянина.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 45 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]