10:31
22 березня – Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів

В 1993 році Генеральною Асамблеєю був запроваджений Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів. Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року. Також резолюцією рекомендовано державам цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Щороку, ці заходи здійснюються шляхом публікації і поширення агітаційної інформації, організації конференцій, круглих столів, семінарів і виставок.

Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

В Україні є 73 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків – 1 млн 100 тис. га прісних водойм. Водночас в Європі Україну вважають маловодною країною, оскільки більшість наших водних ресурсів не придатні до водозабору питної води через свою забрудненість. За останні 25 років з карти України зникло понад 10 000 малих річок. Про це повідомили у прес-службі Асоціації рибалок України.

Зазначається, що протягом двох останніх десятиліть фактично не проводяться меліоративні роботи із розчищення замулених витоків річок, в результаті річки міліють і пересихають. Крім того, проблему посилює те, що останні роки спостерігається сильне маловоддя - річки наповнюються тільки на 70% від норми. Також інтенсивно забудовуються береги водойм.

Також в Асоціації рибалок України додали, що "Вода настільки забруднена, що їй присвоєно 4 клас (із 5-ти існуючих класів чистоти (забруднення) води)... Очисні споруди радянського зразка розраховані на водозабір максимум 2 класу води і тому не можуть впоратися". 

Зазначається, що тисячі тонн солі після зими з весняними струмками потрапляють зливовими стоками прямо у ріки. Хімікати з полів змиваються дощами та дренажними каналами стікають у водойми, що призводить до масового мору риби.

Серед 152 країн світу Україна за забезпеченістю водою  посідає 111 місце. 

Найдивовижніші факти про річки світу за посиланням

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 86 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]