14:02
21 березня - Всесвітній день поезії

Щороку 21 березня відзначається Всесвітній день поезії. Свято встановлено ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО у 1999 році. Вперше було відзначено 21 березня 2000 року

Цей день, вважає ЮНЕСКО, повинен сприяти створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справжнього сучасного мистецтва, відкритого людям...

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив:

«Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами..».

Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами - в діалозі, який є гарантом миру.

Всесвітній день поезії в Україні вперше з'явився 2004 року.

Поезія лікує від сірості зранену душу, рятує від прозаїчності щоденної рутини. Українське суспільство поетичне не лише у слові, а й у багатьох інших жанрах народного і класичного мистецтва. Красою і неповторністю України завжди захоплювались поети... Хтось оспівував високі гори й полонини, дехто милувався річками та озерами, затамувавши подих писав про ліси та блакить неба. Всі вони: Шевченко, Франко, Сосюра, Тичина, Леся Українка і багато інших геніїв української поезії прославляли свій край і людей, що жили поруч з ними.

Саме тому в цей день хотілося б згадати нашого славетного земляка - поета Михайла Петренка (1817-1862). Багатьом відомі його «Дивлюсь я не небо...» та «Взяв би я бандуру», але не всі знають, що серед його віршів є ті, що присвячені нашому місту. Вперше вони були надруковані 1848 року як цикл поезій (із чотирьох творів) під назвою "Слов'янськ".

Цикл віршів "Слов'янськ" за посиланням

Чи добре ви знаєте українських поетів? Перевір себе за посиланням

Міні-словничок поетичних жанрів за посиланням 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 90 | Додав: liliyaton1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]